Traditiegetrouw wordt het wielerseizoen in ons land zaterdag 1 maart geopend met de Ster van Zwolle. De 48e editie van de Zwolse openingsklassieker is identiek aan vorig jaar, toen de renners ook ruim 170 kilometers voorgeschoteld kregen. Start en finish zijn in Zwolle, waar ook een doorkomst is.
De deelnemerslijst telt ruim 180 namen, verdeeld over 31 ploegen. De vijf continentalteams die ons land telt zijn allemaal van de partij. Ook de winnaar van 2007, Dennis Smit uit Zwanenburg, is er weer bij. De start is om 12.00 uur op het Grote Kerkplein en de finish wordt om 16.05 uur op de Ceintuurbaan, ter hoogte van het Oosterenkstadion, verwacht.
Jikke Assen (20) huldigt zaterdag 1 maart de eerste drie aankomenden en de strijdlustigste renner van de 48e Ster van Zwolle. De Zwolse wielermiss is druk met haar studie aan Windesheim, waar ze de opleiding international business and languages volgt. De talen waar Jikke voor gekozen heeft zijn Spaans, Duits en Engels. Het betreft een vierjarige opleiding en Jikke is nu bezig met haar tweede jaar. De mooie, blauwogende, blondine is ook miss bij het woensdag 13 augustus te houden 10e Peperbus Profspektakel in de Zwolse binnenstad. Het Profspektakel wordt dit jaar uitgebreid met een wedstrijd voor elitedames.
Miss Jikke vindt wielrennen een mooie sport om naar te kijken. ”Op TV volg ik de wedstrijden wel, als ik kan, maar ik moet er niet aan denken om het zelf te doen,” zegt ze. ”De renners moeten heel veel voor hun sport doen en ook laten om op het hoogste niveau mee te kunnen. Afzien noemen ze dat.”
De Ster van Zwolle heeft ze nooit live meegemaakt. Wel weet ze dat het de openingsklassieker is en dat alle renners graag de Ster willen winnen.
Bij het Peperbus Profspektakel is ze jaarlijks van de partij. ”Ik vind het gaaf dat die toppers hun rondjes in de Zwolse binnenstad rijden. Er wordt hard gereden, met name in de laatste ronden.”
Speciaal voor de Ster van Zwolle wordt Jikke gekapt door Martin Koetsier van Cleo-Patra Hairfashion in de Sassenstraat.
Deelnemers:
1. UBBINK – SYNTEC CYCLINGTEAM
1. Dennis Smit, Zwanenburg
2. Bart van Haaren, Duivendrecht
3. Stefan Limburg, Witte Paarden
4. Sipke Zijlstra, Burgum
5. Tim van de Zanden, Den Haag
6. Ismael Kip, Oldebroek
Ploegleider: John den Braber
2. CYCLING TEAM VAN VLIET – EBH ELSHOF
7. Ivor Bruin, Andijk
8. Maurice Vrijmoed, Rijswijk
9. Dennis Kreder, Zevenhuizen
10. Jarno Gmelich Meijling, Almere
11. Emmanuel Ruitenbeek, Delft
12. Bram Schmitz, Waalre
Ploegleider: Iwan van Zandbeek
3. TEAM P3 TRANSFER-BATAVUS
13. Wim Botman, Schoorl
14. Arnoud van Groen, Amsterdam
15. Wouter Mol, Nibbixwoud
16. Ger Soepenberg, Den Ham
17. Lars Jun, Broek in Waterland
18. Marvin van der Pluijm, Hank
Ploegleider: Frits Schür
4. KROLSTONE CONTINENTAL TEAM
19. Lieuwe Westra, Munein
20. Jos Pronk, Warmenhuizen
21. Sjoerd Botter, Warnsveld
22. Fulco van Gulik, Apeldoorn
23. Jasper Lenferink, Tubbergen
24. Eelko van der Wal, Holwerd
Ploegleider: Merijn Zeeman
5. CYCLINGTEAM JO PIELS
25. Ruud Fransen, Nieuw Weerdinge
26. Marco Bos, Roden
27. Jos Harms, Oude Pekela
28. Arne Hassink, Zieuwent
29. Adriaan Helmantel, Groningen
30. Maarten Lenferink, Tubbergen
Ploegleider: Han Vaanhold
6. VAN HEMERT GROEP – DE JONGE RENNER
31. Bram Aalders, Ulft
32. Ruud Aerts, Riel
33. Ben van der Kooi, Breda
34. Erik Jan Kooiman, Ammerstol
35. Johan Landström, Zweden
36. Mike Terpstra, Krommenie
Ploegleider: Arthur van Dongen
7. ASITO CYCLING TEAM
37. Marc Reef, Oldenzaal
38. Cornelius van Ooijen, Giessenburg
39. Jeff Vermeulen, Hoogvliet
40. Bas Waaijer, Zwolle
41. Matthijs Wagenaar, Epe
42. Sander Oostlander, Heerjansdam
Ploegleider: Herman Snoeijink
8. B&E KOOPMANS CYCLING TYEAM
43. Joost vd Brink, ’s Gravenzande
44. Wouter de Groot, Hillegom
45. Marien Wallink, Zwolle
46. Bert Lip, Hardenberg
47. Hidde van Nuil, Appelscha
48. Paul van Schalen, Bakel
Ploegleider: Jelle Nijdam
9. DE PEDDELAARS – KROLSTONE
49. Roy Eefting, Grolloo
50. Pim van de Berg, Emmen
51. Lars Horring, Exloo
52. Rutmer Faber, Easterwierrum
53. Jesse de Haan, Heerde
54. Kor Steenbergen, Pesse
Ploegleider: Jan Boender
10. DWVG-WILTON CYCLING TEAM
55. Jeroen Akkerman, Almere
56. Vincent Weening, Almere
57. Luuk van Vliet, Mijdrecht
58. Timo Fransen, Westervoort
59. Rob van den Brand, Veghel
60. Jeroen van de Weijer, Oploo
Ploegleider: Barend Sikking
11. WSV EMMEN SG AUTOMATISERING
61. Adrie Lindeman, Assen
62. Raymond Koch, Zwolle
63. Marco Vijn, Hardenberg
64. Ronnie Kluitenberg, Coevorden
65. Robert Kuiper, Den Ham
66. Michiel Kuiper, Den Ham
Ploegleider: Arend Dubbelboer
12. HEPRO.NL NWVG GRONINGEN
67. Alex de Lange, Groningen
68. Johan Procee, Groningen
69. Thomas Nijman, Groningen
70. Frank Luikens, Groningen
71. Bas de Lange, Groningen
72. Mathijs Groeneveld, Groningen
Ploegleider: David Pots
13. LINE-LLOYD FOOTWEAR CYCLING
73. Eddy IJzendoorn, Tiel
74. Arno Hartog, Giessendam
75. Martin Kelderman, Barneveld
76. Rens te Stroet, Keijenborg
77. Martijn Stougie, Naaldwijk
78. Martin van Plateringen, Nieuwegein
Ploegleider: Gerrit Visscher
14. LWV DE FRIESCHE LEEUW
79. Nathan Lootsma
80. Jan Essers
81. Caspar Mylius
82. Tjeerd van de Schaaf
83. Richard Touber
84. Thomas Wobma
Ploegleider: Peter Miedema
15. METEC CYCLING-TEAM
85. Erik Andrea, Deventer
86. Jordy Beuker, Huizen
87. Remco te Brake, Rhenen
88. Reijer den Hartog, Arnhem
89. Michel Reuser, Tiel
90. Tom Vermeer, Leusden
Ploegleider: David Fictoor
16. OWC OLDENZAAL
91. Richard de Jonge, Nijverdal
92. Ties Lammerink, Oldenzaal
93. Dirk Oude Ophuis, Denekamp
94. Thijs Poelstra, Tubbergen
95. Joost van Weerd, Deurningen
96. Joost Koelen, Delden
Ploegleider: Mark Kamphuis
17. PRC DELTA SPIJKENISSE
97. Rik Lugtenburg, Goederede
98. Wouter Lugtenburg , Goederede
99. Bert Maas, Hansweert
100. Paul Jeremiasse, Wemeldinge
101. Jaco Wagenaar, Yerseke
102. Paul van Strien, Ridderkerk
Ploegleider: Ed Smit
18. RSE CYCLINGTEAM
103. Erwin Binnenpoorte, Raalte
104. Bart Boom, Enter
105. Richard Sleumer, Vorden
106. Jordi Luisman, Bergentheim
107. Jordi van der Voort, Broekland
108. Toby Reimert, Raalte
Ploegleider: Bennie Lesscher
19. RIETVELD – LSE WIELERTEAM
109. Arjen Houweling, Velp
110. Jochem Verschoor, Terwispel
111. Teun Kuster, Huissen
112. Steven Marissink, Heeten
113. Jorne Videler, Amsterdam
114. Dennis Voskuilen, Amersfoort
Ploegleider: Kees van der Wereld
20. RUITER DAKKAPELLEN WIELERTEAM
115. Dion Beukeboom, Ouderk Amstel
116. Jan Bos, Nieuwehorne
117. Thijs Braber, Maastricht
118. Germ van der Burg, Nijland
119. Leon Burger, Amsterdam
120. Arjen ten Dam, Heiloo
Ploegleider: Paul Tabak
21. RWC AHOY / ZETHAMETA / KOPPERT
121. Geert Dijkshoorn, Vlaardingen
122. Matthijs Delen, Houten
123. René Bunnik, Berkel en Rodenrijs
124. Pieter Scheerens, Amsterdam
125. Douwe Schouten, Vlaardingen
126. Maurits van der Ven, Delft
Ploegleider: Ronald Mandemaker
22. SWABO (Swift-Avanti-Bollenstreek)
127. Michel Toonen, Lisse
128. André van Reek, Nieuw Vennep
129. Robert Berk, Koudeklerk a/d Rijn
130. Peter Slegtenhorst, Leiden
131. Nicky de Vroome, Rijswijk
132. Johan Berk, Koudekerk a/d Rijn
Ploegleider: Wobbe van den Kieboom
23. TEAM ROBINSON TECHNIEK – LORINI
133. Björn Beenes, Onderdendam
134. Niels de Blaauw, Gieten
135. Roderik Groenewold, Raalte
136. Menno Horst, Emmen
137. Jeroen Kregel, Hoogezand
138. Mathijs Timmer, Emmen
Ploegleider: Allard Engels
24. WWV – HSK TRIAS – RRC DE PEDAALRIDDERS
139. Marco Kuijvenhoven, ’s Gravenz
140. Kees Kipping, Monster
141. Rick vd Zanden, Poeldijk
142. Damien Spierings, Zoetermeer
143. Hans Spies, ’s Gravenzande
144. Ronald Barzilay, Vlaardingen
Ploegleider: Jeroen van Vliet
25. WIELERPLOEG DE MOL
145. Dennis Lems, Papendrecht
146. Giancario Brand, Oud Beijerland
147. Jeroen Bijnagte, Papendrecht
148. Randy Holleman, Dordrecht
149. Michael van Eerd, Breda
150. Tim Aalders, Dordrecht
Ploegleider: Bart Gijsberts
26. WV METEOOR ASSEN-RODEN
151. Ron Timmermans
152. Jeroen Kampman
153. Alle Haanstra
154. Emiel Lubbers
155. Johan Moek
156. Hans Everts
Ploegleider: Koen Langenkamp
27. WIELERVERENIGING DE KANNIBAAL
157. Gerard van Dijk, Roden
158. Tom Emmelkamp, Bedum
159. Ard Aling, Groningen
160. Gerdin Boelens, Annen
161. Reima Bosma, Haulerwijk
162. Albert Schurer, Bakkeveen
Ploegleider: Steve McEwen
28. WV OLYMPIA – WEST FRISIA
163. Vincent Huiting
164. Pieter Postma
165. Lennart Haas
166. Ruben Hoekstra
167. Frank Jonkman
168. Carlo Dekker
Ploegleider: Freddy Haak
29. WV OTTO EBBENS
169. Sjoerd Lei, Dokkum
170. Theo Postma, Zwagerbosch
171. Erik Slijver, Brantgum
172. Sjoerd Visser, Damwoude
173. Harm de Vries, Buitenpost
174. Jan Hendrik Westra, Ureterp
Ploegleider: Gretienus Gommers
30. WV DRACHTEN e.o.
175. Jelmer Hoekstra
176. Simon Dalmolen
177. Aalzen Alma
178. Sieger Haakma
179. Sven Gmelichmeijling
180. Jan Dijkstra
Ploegleider: Tim Hiemstra
31. WV DE IJSSELSTREEK – Wezep
181. Marcel Alma, Harskamp
182. Rob Mud, Zwolle
183. Antoine van Brummelen, Zwolle
184. Pieter-Paul de Weerd, ’t Harde
185. Matijs Jansen, Zwolle
186. Martijn Knol, Hasselt
Ploegleider: Wim Spijkerboer